Geleneksel Türk Kahvesi ve Sunumu…

Tuvalette yanlış mı oturuyoruz?

Oda içerisinde Çamaşır Kurutmayın !

Pratik Ağda ve Ağda Bantları.

Bacak ve karın estetiğinde lazer çağı başladı

Güzellik - Bakım 20 Haziran 2015
1.123 views


Lazer teknolojisi damar, sinir, tendon gibi yapılara zarar vermediğinden slim-lipo operasyonu ile komplikasyon riski sıfıra yakın kabul edilebiliyor.

Bel, karın ve bacak bölgesindeki cilt altı yağ dokusunun, çeşitli yöntemlerle uzaklaştırılması özellikle günümüz estetik cerrahi operasyonlarının büyük bir yüzdesini oluşturmaktadır. Öyle ki yapılan her estetik ameliyattan biri bu tür girişimler olmaktadır. Ancak ülkemizde estetik cerrahların sık kullandıkları cilt altı yağ alma yöntemi olan liposuction’ın belirli bölgelerde uygulanması neredeyse imkansızdır. Boyun, gıdı, ayak bileği, kol gibi damar sinir paketlerinin fazla ve yüzeye yakın olduğu belirli bölgeler liposuction için günümüze kadar yasak yada istenmeyen bölgeler olarak kabul ediliyordu. Ama lazer lipoliz ile bu bölgelerde de oldukça güvenli, kolay, ağrısız ve mükemmel sonuçlar elde edebiliyoruz. Tüm estetik cerrahi operasyonlarda olduğu gibi lazer teknolojisi bacak estetiğinde de yepyeni bir çağı başlattı diyebiliriz.

Bacak ve karın için yapılan uygulamalarLazer yardımı ile tüm operasyonlar kısa sürede çok konforlu bir şekilde uygulanabiliyor ve ameliyat sonrasında hastaların konforu da son derece üst düzeyde tutulabiliyor. Slim-lipo genel anestezi kullanılmadan uygulanabilen bir işlemdir. Hastalar, operasyon sonrası kısa bir süre dinlendikten sonra işlerine, evlerine, alışverişlerine devam edebiliyor. Haftalarca kullanılan korseler, inmeyen ödemler, hematomlar, morarmalar, şişlikler ve dayanılmaz ağrılar slim-lipo lazer lipoliz operasyonları ile tarihe karıştı diyebiliriz. Lazer teknolojisi damar, sinir, tendon gibi yapılara zarar vermediğinden slim-lipo operasyonu ile komplikasyon riski sıfıra yakın kabul edilebiliyor. Böylece çoğu cerrahın korkulu rüyası olan, özellikle ayak bileği bölgesindeki yağ dokusunu rahatlıkla eriterek alabiliyoruz. Genç yaşlarda uygulanan operasyonlarda cildin gerginleşip yerine oturması çok daha kolay olabilirken, ileri yaşlarda derinin elastikiyetini ve kalitesini kaybetmesi ile bu sıklaşma, gerginleşme gerçekleşmiyor, öncesinden daha kötü bir görünüm ortaya çıkarıyor. Lazer enerjisi ile derideki elastik liflerin harekete geçirilmesi, cilt katmanlarında bir iyileşme, bir yenilenme döngüsünün başlatılması operasyon sonrası görünümün istediğimiz gibi olmasına büyük katkıda bulunuyor. Karın ve bacak ise özellikle kas, tendon sinir ve damar paketlerinin cilde oldukça yakın olduğu bölgedir. Tüm bu yapılar hareket ve duyusal anlamda oldukça öneme sahiptirler. Bu kadar önemli ve hayati anatomik yapının bulunduğu karın, bacak ve özellikle alt bacak liposuction açısından yıllarca yasak bölge olarak kabul edildi. Kalın bilekler, çizme giymeyi engelleyen baldırlar, bacakların tüm görüntüsünü bozan diz içleri, iç çamaşırı veya bikininin hemen altında moral bozucu bir görüntü sergileyen bacak içleri lazer lipoliz yardımıyla son derece kısa ve ağrısız bir şekilde tamamen yok edilebiliyor. Gebelik ve doğum sonrası oluşmuş kas yırtılmalarına bağlı sarkmalarda aynı şekilde ortadan kaldırılabiliyor. Yine doku yetersizliği ve kemiksel bazı deformiteler dolayısıyla çarpık görünen diz altı bacaklar için de kök hücreden zengin yağ enjeksiyonları oldukça tatmin edici sonuçlar verebilmektedir. Lokal anestezi altında rahatlıkla uygulanabilen bu dolgular sayesinde, hastalar yıllardır kaçındıkları kısa etekleri veya taytları rahatlıkla giyebilmektedirler. Son dönemlerde lazer lipoliz uygulamasının ileri düzeyde başarıları ortaya çıktıkça, farklı merkezlerde farklı teknolojilere sahip cihazlarla uygulama yapılmaktadır. Özellikle Amerikan kaynaklarından güncel ve FDA onaylı cihazları tespit etmeye çalışarak, bu uygulamanın Türkiye’de aynı teknoloji ile hangi merkezlerde yapıldığını ve doktorunun yeterli tecrübeye sahip olup olmadığını iyi sorgulamalılar.Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlginizi Çekebilir
Rengarenk Ojeler-Bakımlı Tırnaklar

Rengarenk Ojeler-Bakımlı Tırnaklar

31 Mayıs 2017
70 views
Trend Güneş Gözlüğü Modelleri

Trend Güneş Gözlüğü Modelleri

29 Mayıs 2017
90 views
Tatilde Saç Bakımı Nasıl Olur?

Tatilde Saç Bakımı Nasıl Olur?

23 Temmuz 2016
657 views
2016 Oje Trendleri

2016 Oje Trendleri

16 Haziran 2016
1.431 views
Kıvırcık Saç Bakımı

Kıvırcık Saç Bakımı

20 Nisan 2016
1.252 views
Simli Oje Çıkarma Yöntemleri

Simli Oje Çıkarma Yöntemleri

16 Nisan 2016
1.031 views
Hamilelik Döneminde Hemoroid Sorunu

Hamilelik Döneminde Hemoroid Sorunu

16 Nisan 2016
815 views
Bunlar da var!
Mutfak Dekorasyon Önerileri

Mutfak Dekorasyon Önerileri

23 Temmuz 2015
2.057 views
En Şık Gelinlik Modelleri

En Şık Gelinlik Modelleri

21 Temmuz 2015
3.026 views
Göz rengine göre far seçimi

Göz rengine göre far seçimi

30 Haziran 2015
1.257 views
Canan Karatay’dan ekmek açıklaması

Canan Karatay’dan ekmek açıklaması

6 Haziran 2017
74 views
Kapalı Gelinlik Modelleri

Kapalı Gelinlik Modelleri

3 Eylül 2015
6.016 views
Moraliniz Bozukken Sakın Uyumayın!

Moraliniz Bozukken Sakın Uyumayın!

27 Temmuz 2016
564 views
Cinsel yolla bulaşan hastalıklar nelerdir

Cinsel yolla bulaşan hastalıklar nelerdir

29 Haziran 2015
1.112 views
Doğru Ruj Seçimi Nasıl Yapılır ?

Doğru Ruj Seçimi Nasıl Yapılır ?

26 Şubat 2016
1.711 views
Çamaşır Yıkamanın Keyifli Hali

Çamaşır Yıkamanın Keyifli Hali

31 Aralık 2015
861 views