Siyah Saça Yakışan Kesim Modelleri

Bahar Mevsiminde Kullanılacak Allık Önerileri

Trileçe Tatlısı

Uzun Elbise Modelleri

Bacak ve karın estetiğinde lazer çağı başladı

Güzellik - Bakım 20 Haziran 2015
1.520 views


Lazer teknolojisi damar, sinir, tendon gibi yapılara zarar vermediğinden slim-lipo operasyonu ile komplikasyon riski sıfıra yakın kabul edilebiliyor.

Bel, karın ve bacak bölgesindeki cilt altı yağ dokusunun, çeşitli yöntemlerle uzaklaştırılması özellikle günümüz estetik cerrahi operasyonlarının büyük bir yüzdesini oluşturmaktadır. Öyle ki yapılan her estetik ameliyattan biri bu tür girişimler olmaktadır. Ancak ülkemizde estetik cerrahların sık kullandıkları cilt altı yağ alma yöntemi olan liposuction’ın belirli bölgelerde uygulanması neredeyse imkansızdır. Boyun, gıdı, ayak bileği, kol gibi damar sinir paketlerinin fazla ve yüzeye yakın olduğu belirli bölgeler liposuction için günümüze kadar yasak yada istenmeyen bölgeler olarak kabul ediliyordu. Ama lazer lipoliz ile bu bölgelerde de oldukça güvenli, kolay, ağrısız ve mükemmel sonuçlar elde edebiliyoruz. Tüm estetik cerrahi operasyonlarda olduğu gibi lazer teknolojisi bacak estetiğinde de yepyeni bir çağı başlattı diyebiliriz.

Bacak ve karın için yapılan uygulamalarLazer yardımı ile tüm operasyonlar kısa sürede çok konforlu bir şekilde uygulanabiliyor ve ameliyat sonrasında hastaların konforu da son derece üst düzeyde tutulabiliyor. Slim-lipo genel anestezi kullanılmadan uygulanabilen bir işlemdir. Hastalar, operasyon sonrası kısa bir süre dinlendikten sonra işlerine, evlerine, alışverişlerine devam edebiliyor. Haftalarca kullanılan korseler, inmeyen ödemler, hematomlar, morarmalar, şişlikler ve dayanılmaz ağrılar slim-lipo lazer lipoliz operasyonları ile tarihe karıştı diyebiliriz. Lazer teknolojisi damar, sinir, tendon gibi yapılara zarar vermediğinden slim-lipo operasyonu ile komplikasyon riski sıfıra yakın kabul edilebiliyor. Böylece çoğu cerrahın korkulu rüyası olan, özellikle ayak bileği bölgesindeki yağ dokusunu rahatlıkla eriterek alabiliyoruz. Genç yaşlarda uygulanan operasyonlarda cildin gerginleşip yerine oturması çok daha kolay olabilirken, ileri yaşlarda derinin elastikiyetini ve kalitesini kaybetmesi ile bu sıklaşma, gerginleşme gerçekleşmiyor, öncesinden daha kötü bir görünüm ortaya çıkarıyor. Lazer enerjisi ile derideki elastik liflerin harekete geçirilmesi, cilt katmanlarında bir iyileşme, bir yenilenme döngüsünün başlatılması operasyon sonrası görünümün istediğimiz gibi olmasına büyük katkıda bulunuyor. Karın ve bacak ise özellikle kas, tendon sinir ve damar paketlerinin cilde oldukça yakın olduğu bölgedir. Tüm bu yapılar hareket ve duyusal anlamda oldukça öneme sahiptirler. Bu kadar önemli ve hayati anatomik yapının bulunduğu karın, bacak ve özellikle alt bacak liposuction açısından yıllarca yasak bölge olarak kabul edildi. Kalın bilekler, çizme giymeyi engelleyen baldırlar, bacakların tüm görüntüsünü bozan diz içleri, iç çamaşırı veya bikininin hemen altında moral bozucu bir görüntü sergileyen bacak içleri lazer lipoliz yardımıyla son derece kısa ve ağrısız bir şekilde tamamen yok edilebiliyor. Gebelik ve doğum sonrası oluşmuş kas yırtılmalarına bağlı sarkmalarda aynı şekilde ortadan kaldırılabiliyor. Yine doku yetersizliği ve kemiksel bazı deformiteler dolayısıyla çarpık görünen diz altı bacaklar için de kök hücreden zengin yağ enjeksiyonları oldukça tatmin edici sonuçlar verebilmektedir. Lokal anestezi altında rahatlıkla uygulanabilen bu dolgular sayesinde, hastalar yıllardır kaçındıkları kısa etekleri veya taytları rahatlıkla giyebilmektedirler. Son dönemlerde lazer lipoliz uygulamasının ileri düzeyde başarıları ortaya çıktıkça, farklı merkezlerde farklı teknolojilere sahip cihazlarla uygulama yapılmaktadır. Özellikle Amerikan kaynaklarından güncel ve FDA onaylı cihazları tespit etmeye çalışarak, bu uygulamanın Türkiye’de aynı teknoloji ile hangi merkezlerde yapıldığını ve doktorunun yeterli tecrübeye sahip olup olmadığını iyi sorgulamalılar.Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlginizi Çekebilir
Bir Anda Elbisesinin Yırtmacını Açtı

Bir Anda Elbisesinin Yırtmacını Açtı

7 Haziran 2017
6.064 views
Rengarenk Ojeler-Bakımlı Tırnaklar

Rengarenk Ojeler-Bakımlı Tırnaklar

31 Mayıs 2017
4.375 views
Trend Güneş Gözlüğü Modelleri

Trend Güneş Gözlüğü Modelleri

29 Mayıs 2017
1.087 views
Tatilde Saç Bakımı Nasıl Olur?

Tatilde Saç Bakımı Nasıl Olur?

23 Temmuz 2016
1.351 views
2016 Oje Trendleri

2016 Oje Trendleri

16 Haziran 2016
2.059 views
Kıvırcık Saç Bakımı

Kıvırcık Saç Bakımı

20 Nisan 2016
1.911 views
Simli Oje Çıkarma Yöntemleri

Simli Oje Çıkarma Yöntemleri

16 Nisan 2016
1.665 views
Hamilelik Döneminde Hemoroid Sorunu

Hamilelik Döneminde Hemoroid Sorunu

16 Nisan 2016
1.328 views
Bunlar da var!
Aşık erkeği anlamanın yolları

Aşık erkeği anlamanın yolları

3 Temmuz 2015
1.981 views
Pratik İftar Menüleri.

Pratik İftar Menüleri.

1 Haziran 2017
2.257 views
Kızartma Yapmak Zararlı Mı ?

Kızartma Yapmak Zararlı Mı ?

12 Mart 2016
1.135 views
Boyadan Yanan Saç Sorunu

Boyadan Yanan Saç Sorunu

23 Mart 2016
1.208 views
Tesettür Gelinlik Modelleri

Tesettür Gelinlik Modelleri

9 Temmuz 2015
10.787 views
Gelin Aksesuar Modelleri

Gelin Aksesuar Modelleri

7 Temmuz 2015
3.332 views
2016 Kaban – Mont modelleri

2016 Kaban – Mont modelleri

5 Kasım 2015
7.218 views