Dolgun ve Kalkık Kalçalara Sahip Olabilirsiniz

Ev Dekorasyonu: Kışa Hazırlamak İçin 9 Öneri

Yalnızca Bulgaristan Göçmenlerinin Bildiği 15 Nefis Lezzet

Ayakkabı Vurmasına Karşı Çözüm

Başarılı İnsanlar Neden Hep Aynı Renk Giyer?

Yaşam 19 Temmuz 2016
1.330 views


Başarılı İnsanlar Neden Hep Aynı Renk Giyer?

Birçok başarılı insan her gün aynı kıyafetleri tercih ediyor. Bunlar arasında olan Mark Zuckerberg, Steve Jobs ve Türkiye’den Cem Yılmaz gibi birçok açıdan başarı sağlamış ve kişisel  olarak kendini kanıtlamış bu insanlar neden hep aynı kıyafetleri giymeyi tercih ediyor hiç düşündünüz mü?  Bu tarz insanlar zihinsel olarak çok daha fazla gelişime açık ve kişilik olarak da birçok şeyi aşmış insanlar olarak ad verilebilir. Çünkü sürekli farklı kıyafet seçerek ve kendini kişisel olarak değil dış görünüş imajı olarak ön plana çıkarmak isteyen kişilere nazaran çok daha fazla zekaya sahip insanlardır.

Özellikle son dönemlerde ‘’kapsül gardırop’’ olarak adlandırılan ve yeni bir akım ve strateji olarak yer alan bu uygulama;  gardırop içerisinde ortalama 15 Kıyafetten fazla şeylerin giyilmemesi üzerine bir ilke savunuyor. Genelde bu kapsül gardırop akımını takip edenler ise daha çok dünyanın birçok yerinde girişimci siyasetçi gibi üst düzey kariyer sahibi olan insanlar! Amerikan başkanı Barack Obama dahi bu tarz kıyafetleri tercih eden kişiler arasında yer alıyor.

Peki! Bu Akımın Nedeni Nedir ve  Neden Aynı Kıyafetler Tercih Edilir?

Önemli konularda karar almak: Karar verme aşamasında uzun düşünceler ardından bu uygulama her zaman başarı getirmeyebiliyor. Özellikle gün içerisinde ‘’bugün ne giyeceğim’’ sorusuyla karşı karşıya kalan kişiler hem zaman kaybı hem de dikkat dağınıklığı yaşıyor. Tek kıyafet seçimiyle daha yaratıcı ve mental olarak çok geniş alana sahip olmayı ortaya çıkarabiliyor. Yani kısacası daha önemli konular için karar vermek üzere tek renk ya da tek tip kıyafet tercih ediliyor.

Zamanı tasarruflu kullanmak: Özellikle sabahları işe giderken kıyafet konusunda tereddüt yaşayarak ‘’Bugün ne giyeceğim’’ telaşı içerisinde çok zaman kaybı yaşanmaktadır. Bunun için kahvaltı veya bir sabah kahvesi dahi yok sayılır. Eğer kıyafet konusunda diyete sokabileceğiniz bir gardırobunuz olursa; sabahları çok daha kolay hazırlanabilir ve sadelik içerisinde verimli bir gün geçirmeye imkan tanıyabiliriz.Günlük stresten kurtulmak:  Kazanılan zaman ve bunun yanı sıra daha sade bir yaşam! Sabah ne giyeceğine karar vermek korkusu yaşamadan günün devamında daha sade yaşamaya etken olacaktır. Yani kıyafete takılı kalmadan sadece yaşadığınız ortama kendinizi adapte etmeniz yeterli olabiliyor. Günlük bir kıyafet seçerek ve düzenli olarak aynı kıyafeti tercih ettiğinizde gün içerisinde yaşamış olduğunuz ankisiyete bozukluklarını dahi ortadan kaldırabiliyor.

Boşa harcanan enerjiyi kazanmak:  Kıyafet konusunda düşünce veya hareket; harcanan birçok enerjinin boşa gitmesine neden oluyor. Özellikle seçilen kıyafetler arasında ne giyeceğinize dair sürekli olarak bir koşuşturma içerisinde olmak o gün harcamış olacağınız enerjinin gereksiz bir kısmını da harcamanıza erken oluyor. O yüzden sade kapsül bir gardıroba sahip olmak bu enerji israfından da kurtulmak demektir.

Bunun yanı sıra ayrıca daha az çamaşır yıkanması daha düzenli olmak ve çamaşır sorununa da büyük katkı sağlaması mümkün!

Kapsül gardıroba sahip olmak;  birçok açıdan avantaj yaratıyor. Özellikle başarılı insanların kapsül gardıroplar sayesinde daha kolay seçim yapabilme imkanı yaşadıkları belirtiliyor. Birçok seçenek içerisinde ‘’ne yapacağım’’ kararsızlığını yaşamamak günün iyi geçmesini ve daha iyi hissetmeyi sağlayabiliyor. Ayrıca açgözlü olmadan modaya uymanın imkanı da bu şekilde sağlanmış oluyor.

Bunun yanı sıra ekonomik olarak birçok katkı sağlaması ve bu sayede gereksiz harcamalardan kurtulmanın mümkün olabileceği ortada! Kapsül gardıropları; yaşamın büyük bir kısmında gereksiz harcamalara yol açmıyor;  daha iyi hissetmek için giyinmek söz konusu oluyor. Ayrıca daha iyi görünmek sıkıntısı da ortadan kalkmış oluyor. Özellikle Türkiye’de de kapsül gardırop akımını yıllardır takip eden ünlü şovmen Cem Yılmaz’da siyah bir tişört ve bir pantolon kombini ile adeta bir simge halini almış durumda!

Kendi ile özdeşleşen tek kıyafeti giyebilmek insanın özellikle zihinsel olarak çok daha verimli olmasını sağlıyor. Ünlü dehalardan olan Albert Einstein dahi tek bir gri takım elbise giyermiş. Satın alınan mallar içerisinde boğulmadan özgürlük ve iyileşme odaklı bir çalışma içerisine girmek için mutlaka görünüm değil zihinsel olarak ilerlemeyi seçmek çok daha akıllıca olacaktır.Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlginizi Çekebilir
Pratik Ağda ve Ağda Bantları.

Pratik Ağda ve Ağda Bantları.

19 Haziran 2017
3.386 views
1 Hafta da 6 Kilo Verin

1 Hafta da 6 Kilo Verin

19 Haziran 2017
5.264 views
2017 Sandalet Modelleri

2017 Sandalet Modelleri

14 Haziran 2017
7.324 views
Yaz İçin Makyaj Önerileri

Yaz İçin Makyaj Önerileri

14 Haziran 2017
4.389 views
Alyans Modelleri(2017)

Alyans Modelleri(2017)

5 Haziran 2017
3.467 views
Pratik İftar Menüleri.

Pratik İftar Menüleri.

1 Haziran 2017
2.455 views
Bunlar da var!
Hangi Renk Dişe Sahipsiniz ?

Hangi Renk Dişe Sahipsiniz ?

20 Mart 2016
1.103 views
Yağ Yakımını Hızlandıran Besinler

Yağ Yakımını Hızlandıran Besinler

6 Temmuz 2015
2.388 views
Leopar Desenli Kombinler Nasıl Yapılır?

Leopar Desenli Kombinler Nasıl Yapılır?

12 Aralık 2015
4.765 views
2016 Çanta Modelleri

2016 Çanta Modelleri

5 Mart 2016
2.551 views
Gerçekten aradığınız kişi o mu?

Gerçekten aradığınız kişi o mu?

3 Temmuz 2015
2.308 views
Tekbir Giyim

Tekbir Giyim

11 Ağustos 2015
5.668 views
Hamilelikte Uçak Tehlikesi

Hamilelikte Uçak Tehlikesi

25 Temmuz 2016
4.636 views
Erkekleri baştan çıkaran 10 şey

Erkekleri baştan çıkaran 10 şey

2 Aralık 2015
2.122 views
2017 Sandalet Modelleri

2017 Sandalet Modelleri

14 Haziran 2017
7.324 views