Fondöten Uygulamasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tunik Modelleri

Makyajda Yeni Trend: Elektrik Mavisi

Tozlu Giyim Tesettür

Cildinizin Bozulmasına Neden Olan Yapılan Basit Hatalar

Güzellik - Bakım 22 Haziran 2016
935 views


Cilt bakımınızda hiç bir şey değişime uğramadığı halde cildiniz de bir takım problemler oluşmaya mı başladı? Cilt tipinize uygun olduğunu düşündüğünüz, çok sevmiş olduğunuz bakım ürünlerine yaptığınız yatırımlar boşa mı gitti?

Nerede yanlış yapmış olduğunuza dair çözüm bulamıyorsanız, günlük yaşantınızdaki bazı şeyleri tekrar gözden geçirmeniz gereklidir.

Cildinizdeki durduk yere oluşan sorunların önüne geçmek için, yapmış olduğunuz basit hataları minimuma indirmek için uyguladıklarınızı yeniden bir göz gezdirmenizde yarar var.

peeling

Haftada bir veya iki defa uygulanacak peeling, aydınlık ve ölü derilerden alınmış olan bir cilde sahip olabilirsiniz. Fakat her gün cildinizde sert ve granüllü peelingler uygulanması durumunda cildi yormaktan başka bir işe yaramayacaktır. Ayrıca ciltteki yağ tabakasına zarar verilmesi durumunda akne ilk sırada olmak üzere birden fazla problem ile karşılaşmanız mümkün. Diğer yandan gün boyunca makyajlı halinde kalan cildinizin gün sonunda makyaj temizlenerek cildin hava almasını sağlamanız da önemlidir.

yüz yıkamaAkşamları makyajınızı temizledikten sonra, yüzünüzü yıkamış durumda olabilirsiniz, ancak sabah kalkmış olduğunuz zaman yüzünüzdeki birikmiş olan kirleri gördüğünüzde çok şaşıracaksınız.

telefon

Yüz cildinize hangi cisimler ile temas halinde olduğuna dikkatli davranın. Akıllı telefonlar ilk sırada bulunmak üzere, şapka, gözlük, atkı hatta yastık kılıfı gibi düzenli şekilde kullanım yapılan eşyalarda birikmiş olan mikroplar hızlı bir şekilde akne oluşmasına neden olabiliyor. Elektronik eşyalarınızı dezenfekte ederek, aksesuarlarınızı ve makyaj fırçalarınızı düzenli olarak yıkamaya özen gösterin.

spor

Spor esnasında yapılan zorla egzersiz hareketlerden sonra duş almak için üşeniyor olabilirsiniz. Aslında terli olan giysiler ciltteki bakteriyi sebum kanallarına geri itmesi sonucu sivilcelere neden olabiliyor. Eğer ki spordan sonra duş almak için bir imkanınız bulunmuyor ise, cildinizdeki oluşan terleri silerek temiz kuru kıyafetler giyinmeye özen gösterin.Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlginizi Çekebilir
Kıvırcık Saç Bakımı

Kıvırcık Saç Bakımı

20 Nisan 2016
1.191 views
Simli Oje Çıkarma Yöntemleri

Simli Oje Çıkarma Yöntemleri

16 Nisan 2016
975 views
Hamilelik Döneminde Hemoroid Sorunu

Hamilelik Döneminde Hemoroid Sorunu

16 Nisan 2016
769 views
Siyah Sarımsak Faydaları

Siyah Sarımsak Faydaları

14 Nisan 2016
745 views
Oleg Cassini 2016 Mezuniyet Elbiseleri

Oleg Cassini 2016 Mezuniyet Elbiseleri

11 Nisan 2016
1.475 views
Kıymalı Yumurtalı Pide Tarifi

Kıymalı Yumurtalı Pide Tarifi

20 Mart 2016
800 views
Bunlar da var!
Bu Çaya Dikkat !

Bu Çaya Dikkat !

4 Mart 2016
609 views
Bindallı Modelleri

Bindallı Modelleri

23 Temmuz 2015
8.067 views
Hamilelik Sonrası Kilo Vermek

Hamilelik Sonrası Kilo Vermek

8 Temmuz 2015
1.678 views
Sarımsak Cinsel Kuvvet Veriyor

Sarımsak Cinsel Kuvvet Veriyor

10 Mart 2016
561 views
Gelin Çiçeği Modelleri

Gelin Çiçeği Modelleri

10 Temmuz 2015
3.597 views
Kil Maskesi

Kil Maskesi

29 Mart 2017
172 views