Sarımsak Cinsel Kuvvet Veriyor

Yaz İçin Makyaj Önerileri

Mini Abiye Elbise Modelleri

Cildinizin Bozulmasına Neden Olan Yapılan Basit Hatalar

Cinsel Sapkınlıklar Nelerdir?

Aşk & İlişkiler 3 Ağustos 2016
1.605 views


Cinsel Sapkınlıklar Nelerdir?

Toplum içerisinde özellikle kadınların daha çok maruz kaldığı cinsel sapkınlıklar sonrası ortaya çıkabilecek taciz, tecavüz gibi birtakım cinsel istismarlar; günümüzde çok fazla artmaya başlamıştır. Özellikle ülkemizde kadınlara yapılmış olan şiddet ve bununla beraber ortaya çıkan cinsel istismar; birçok kişiyi tedirgin edecek boyutlara ulaşmıştır. Bunun yanı sıra çocuklara da yapılan cinsel istismarlar daha çok cinsel sapkınlıkları ortaya çıkmasıyla var olabilmektedir. Bu tarz cinsel istismar da bulunulması zor kullanılma, can yakılması ya da öldürülmesi gibi birçok oluşum; kabul edilebilir gibi değildir. Cinsel istismar içinde yatan birçok neden daha büyük bir tedavi gerektirebilecek boyutlarda cinsel sapkınlıkları etkisiyle ortaya çıkmaktadır. Genelde hastalık olarak adlandırılan cinsel sapkınlıklar erkeklerde ortaya çıkmaktadır.

Cinsel sapkınlıklar;  genelde kişiye rahatsızlık veren ve tekrar edilen cinsel fantezilerin yoğun olarak arttığı; üzüntü yaratan cinsel dürtüler ve uygulamalar ile karakterize olmuş bir cinsel bozukluk rahatsızlığıdır. Cinsel sapkınlıklar da en tipik özelliği cinsel uyarılmanın ve orgazm ile ilişkili olan olayın bilinçsiz ya da bilinçli olarak bileşenleri ile yaratılmış özel fanteziler içeriyor olmasıdır. Fantezinin etkileriyle davranışsal gösterimi kişinin cinsel alanının ötesine geçerek de hayatını kapsamaktadır.

Cinsel sapkınlıklar; daha çok erkeklerde görülür. Tüm sapkınlıkların %50’sinden fazlasının ilk belirtileri 18 yaşından öncesinde ortaya çıkmaktadır. Parafililik davranışlar adı verilen bu cinsel sapkınlıklar 15 ila 25 yaşları arasında en üst boyuta ulaşır ve yaş ilerledikçe azalır. Parafilik klasik psikoanalitik modelde ortaya çıkan Heteroseksüel uyum içindeki normal gelişme sürecini tamamlayamayan kişilerde oluşur.

Sık olarak ortaya çıkan cinsel sapkınlıklar maddeler halinde aşağıda verilmiştir.

TEŞHİRCİLİK

Teşhircilik bir kişinin cinsel organlarının başka bir yabancıya tahmin etmediği bir anda göstermeye zorlanması ile ortaya çıkan bir davranıştır. Genelde bu tutumlar cinsel heyecan ile devam eder ve  mastürbasyon yaparak boşanmaya kadar gider. Genelde bu kişilik özelliği olan kişiler; kadınlara kendilerini teşhir eden erkekler olmaktadır. Teşhirci olanlar genelde erkekler olarak yer alır. Kadın ve çocukların karşısında cinsel doyuma ulaşmak için soyunarak ya da cinsel bölgelerini açarak cinsel doyum yaşarlar.

FETİŞİZM

Fetişizm bilinçsiz olarak kaygıdan kaçınmak üzere cinsel dürtüleri  uygun olmayacak nesneleri doğru aktarma çabasını içerir. Bu cinsel sapmalar da erkeklerde ortaya çıkar ve günümüze kadar hiçbir kadına fetişizm görülmemiştir. Fetişizm de cinsel odaklanma genelde insan vücudu ile yakın bir şekilde temas eden nesneler; (eldiven, ayakkabı, külot, terlik, çorap) olarak yer almaktadır. Genelde ergenlikte başlayan bu hastalık kronik olarak artma eğilimi göstermektedir. Fetişistler genelde tüm seçimlerinde bilinçsiz olarak içten gelen bir mantığa göre hareket ederler ve bu cisim olmadan fetiş olan kişinin orgazma ulaşması mümkün değildir. Cinsel obje olmadığı zamanlarda seçim varlığı ve onun seyretmesiyle cinsel zevki uyarmaya yönelik hareket ederler. Fetişist genelde ilgisi bedenin bir kısmında (göğüsler, kalçalar, güzel saçlar) giyecek ya da bir iç çamaşırı (sütyen, gömlek, çorap) gibi veya bir cisimde (mücevher, şemsiye) ve de fiziksel bir özellik olan (kızıl saçlar, zenci kadınlar) gibi ya da bir sakatlık (Aksak ayak, kesilmiş birinin kalan parçası) olarak yoğunluk gösterebilmektedir. Genelde bu tarz kişiler zararsızdır ve çoğunlukla bekâr olarak kalırlar.FORTÇULUK

Fortçuluk; genelde kalabalık ortamlarda erkeklerin uyguladığı bir cinsel sapkınlıktır. Özellikle erkeğin orgazm olmak amacıyla penisini giyinmiş olan kadının kalçalarına ya da vücudun diğer kısmına sürtmesi ile ortaya çıkar. Genelde metro, dolmuş ve otobüslerde sık olarak rastlanan bu durum sıklıkla edilgen ve izole bir sürtünme özelliğiyle tatmin etme yolu seçmektir. Genelde kişi bu cinsel dürtülerine göre davranır ve karşıdaki kişinin rızası olmadan yapılan bir sapkınlık örneğidir.

PEDOFİLİ ( ÇOCUKCULUK )

Pedofili küçük çocuklara cinsel istek duyan ve çoğunlukla erkeklerde ortaya çıkan bir hastalıktır. Bu tarz kişiler genel olarak cinayetle sonlanan ve bu işi tehlikeli eğilime kadar götüren bütün gücüyle savaşan zararlı kişilerdir. Genelde pedofili altı aylık bir süre içerisinde;13 yaşında daha küçük çocuklara karşı tekrar eden şiddetli cinsel istekler ve uyarılmaları olması ile gerçekleşir. Pedofili olan kişi 16 yaşında ve en az kullanılan beş yaş daha küçük olmalıdır. Çocuklarda sarkıntılıkların büyük kısmı cinsel organlarda okşamaya da  oral seks yaptırmaya zorlamayı içerir. Pedofili olanların genelde %95’i Heteroseksüel olur ve %50’si olay anında aşırı alkol tüketen kişiler olarak ortaya çıkar.

 MAZOŞİZM

Mazoşizm bir anlamda şiddetin olduğu cinsel zevk biçimidir. Mazoşist olan kişi dövülmek ya da aşağılanma suretiyle boşalma yaşar. Zevk alması için mutlaka bir kurbanın olması gereklidir. Birbirlerini tamamlayan sadizmden ayırmak oldukça güçtür. Her ikisinde de bir arada olduğu sapkınlıklar da yer alır. Genelde mazoşist olan çiftlerde erkeğin egemen kadının kurban kişi olma eğilimi gösteren bir ilişki olmasıdır; ancak bazı durumlarda roller tersine dönerek erkeğimsi kadınların kölesi olması sonrasında erkeğe hükmederek bu ilişkiyi farklı objelerle tamamlayarak yaşarlar.

Genelde çizme, siyah eldiven, kırbaç mazoşist ilişkilerde kullanılan araçlardır. Mazoşist kişilerde küçük düşürülme, dövülme, aşağılanma, yaralanma, acı çektirme hareketlerinin birçok fantezi içeriyor olmasıdır. Mazoşizm uygulamaları genelde erkeklerde çok sık rastlanır; bazı kişilerde yaklaşık olarak %30’luk kısmında sadist eğilimler de görülmektedir.

SADİSTLİK
sadistlik fiziksel ve ruhsal acı çektirmeye dayanmış olan zevk biçimi olarak yer almaktadır. Sadist genelde işkence yapar ve uyandırmış olduğu açılardan zevk duyarak kurbanlarının çığlıklarıyla keyfini sağlar ve yoğun bir cinsel haz yaşar. Sadistlik bazen cinayete kadar varabilen eğilimler yaratmaktadır.

 

RÖNTGENCİLİK

Çıplak olan ya da soyunup giyinen kişilere karşı cinsel istek duyarak gözetlemeyi kapsayan ve fanteziler ile etkinliklerle tekrarlayan bir davranış biçimidir. Mastürbasyon ve orgazm genelde teşhir edilmesi aşamasında yer alır ya da daha sonra da uygulanır. Genelde gizli olarak uygulanan röntgencilik; açık bulunan her noktadan kişilerin merak ederek izlediği bir durum ortaya çıkarır. Röntgencilik cinsel dürtülerle bütünleşen bir sapkınlık şeklidir.Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlginizi Çekebilir
Alyans Modelleri(2017)

Alyans Modelleri(2017)

5 Haziran 2017
4.280 views
Damat Fincanı… <3

Damat Fincanı… <3

24 Mayıs 2017
6.850 views
Kadın ve Erkek Arasında Var Olan Farklar

Kadın ve Erkek Arasında Var Olan Farklar

5 Ağustos 2016
1.440 views
Evlenmeyi Düşünen Erkek Davranışları

Evlenmeyi Düşünen Erkek Davranışları

14 Şubat 2016
1.466 views
Erkekler Neden Aldatır ?

Erkekler Neden Aldatır ?

11 Şubat 2016
1.556 views
Erkekleri baştan çıkaran 10 şey

Erkekleri baştan çıkaran 10 şey

2 Aralık 2015
2.224 views
Bunlar da var!
Su Tüketmek Performansı Artırıyor

Su Tüketmek Performansı Artırıyor

19 Şubat 2016
5.661 views
Bindallı Modelleri

Bindallı Modelleri

23 Temmuz 2015
10.273 views
Parlak Dövme Modelleri

Parlak Dövme Modelleri

6 Ocak 2016
3.332 views
Gelinlik Eldivenleri Bu Yıl Çok Moda !!!

Gelinlik Eldivenleri Bu Yıl Çok Moda !!!

7 Kasım 2015
5.939 views
Kucaktan İnmeyen Bebekler

Kucaktan İnmeyen Bebekler

29 Temmuz 2015
1.972 views
Bayan Kolye Modelleri

Bayan Kolye Modelleri

11 Şubat 2016
2.813 views
Tesettür Kombin

Tesettür Kombin

10 Ekim 2015
6.403 views
Kışkırtıcı Öpüşme Taktikleri

Kışkırtıcı Öpüşme Taktikleri

18 Temmuz 2015
8.073 views
Cildiniz İçin Kış Maskeleri

Cildiniz İçin Kış Maskeleri

30 Ekim 2015
1.665 views
Hamilelik Boyunca Egzersizin Önemi

Hamilelik Boyunca Egzersizin Önemi

13 Şubat 2016
1.353 views