Kısa Abiye Elbise Modelleri

Vejeteryan Hamileler Nasıl Beslenmeli?

Kıymalı Yumurtalı Pide Tarifi

Tunik Modelleri

Doğumdan Ne Kadar Sonra İlişkiye Girilebilir?

Anne&Çocuk 25 Haziran 2015
1.408 views


İster sezaryen ister normal doğum olsun doğum sonrasında kadının belli bir süre kanamasının olması ve vücudunda meydana gelen değişikliklerin düzene girmesi için halk arasında kırk gün süren ve kırk başı denen loğusalık dönemi içerisinde herhangi bir cinsel birleşim gerçekleştirilmez.

Bu süre bitip kadın temizlenip adet durumu bittiğinde her hangi bir ağrı veya sancısı yoksa cinsel birleşimde bulunulabilir. Uzmanlarda 6 haftadan önce cinsel birleşimde bulunulmasını doğru bulmamaktadır. Doğum yapan kadın emzirdiği için adet dönemi düzensizliği hatta emzirme süreci boyunca adet görmeme gibi durumları söz konusu olur. Fakat bu gebe kalma riskini azaltmaz. O yüzden yeni doğum yapan kadının yeniden gebe kalmaması için korunma yöntemlerini uygulaması gerekir.  En az iki çocuk arasında 2 sene olması kadının hem daha çok yıpranmamasını sağlar hem de kardeşler arasında bazı psikolojik sorunların çıkması olasılığı asgariye iner.Normal doğum yapmış ve dikişi olan bir kadının iyice iyileşmeden ve dikişleri geçmeden cinsel ilişkiye girmesi doğru değildir. Ayrıca bu dönemde rahim daha yerine çekilmemiş ve kendini yenilemediği ve iltihabi bir akıntının olmasından dolayı kadının cinsel ilişki ile mikrop kapıp hastalanması söz konusudur.

Doğum sonrasında süt oluşumunu sağlayan hormonlardan dolayı en az 3 4 ay vajinada kuruluk olabilir, bu durum çok normaldir. Devam etmesi veya size aşırı dereceğe rahatsızlık vermesi durumunda doktorunuza başvurmanız gerekir.

Cinsel birleşimde erkeği tetikleyen ve zevk merkezi olan vajinada, kadında alınan kilolarla değişen vücut hatları ve göğüslerdeki süt, erkekte cinsel isteksizlik yaratıp eski heyecanı duymama durumu ile eşler arasında cinsel isteksizlik ve birbirinden uzaklaşma söz konusu olabilir.

Bu durumda olan kadınların gelişen tıp sayesinde yeniden eski sağlıklı günlerine dönmesi mümkün. Kesi yerlerinin düzgün dikilmemesi şekil bozukluğu ve yırtıklardan dolayı oluşan genişleme durumları artık ufak bir müdahale ile eski haline getirilmektedir. Bu yüzden cinsel hayatınızı mahvedip isteksizlik duymanıza gerek yok.  Fakat bu isteksizliğinizin psikolojik bir sebebi varsa o zaman bir psikoloğa gitmeniz daha uygun olacaktır.Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
2015 Bayan İç Giyim Modelleri

2015 Bayan İç Giyim Modelleri

28 Temmuz 2015
6.943 views
En Güzel Yazlık Tulum Modelleri

En Güzel Yazlık Tulum Modelleri

27 Temmuz 2015
5.178 views
Kıymalı Enginar Dolması

Kıymalı Enginar Dolması

30 Mart 2016
781 views
Yazlık Bayan Yeşil Pantolon Modelleri

Yazlık Bayan Yeşil Pantolon Modelleri

27 Haziran 2015
3.914 views
Büyük Beden Abiye Elbise Modelleri

Büyük Beden Abiye Elbise Modelleri

5 Temmuz 2015
9.998 views
Çamaşır Yıkamanın Keyifli Hali

Çamaşır Yıkamanın Keyifli Hali

31 Aralık 2015
864 views
En Şık Sade Gelinlik Modelleri

En Şık Sade Gelinlik Modelleri

24 Ekim 2015
2.712 views