Çamaşır Yıkamanın Keyifli Hali

Keçe ile Amerikan Servisi Yapımı

En Güzel 2016 Yılbaşı Elbiseleri

Kestanenin İnsan Sağlığına Faydaları

Gebelikte Cinsel Organdan Akıntı Gelmesi

Anne&Çocuk 2 Temmuz 2015
1.345 views


Gebelik döneminde birçok kadından genellikle akıntı gelmesi söz konusudur. Gelen akıntının renksiz ve kokusuz olması herhangi bir risk teşkil etmez. Fakat ağdalı sümüksü, koyu renkte ve kokulu olması durumunda ise bir enfeksiyon olması söz konusudur.

Gebelikte vajinal akıntının sebepleri arasında bu dönemde rahmin aldığı yük ile aşağı sarkmasından dolayı kapılan enfeksiyonlardır. Bu durumlarda vajinada Mantar, idrar yanması ve cinsel birleşimden bulaşan bazı hastalıklar oluşur ve belirtileri akıntı ile baş gösterir.

Gebelikte yaşanan bu akıntı zamanında tedavi edilmesi ile çözüme ulaşılmakta olup tedavi edilmemesi durumunda başka rahatsızlıklara da sebebiyet vermektedir.

Gebelikte bu tür rahatsızlıklardan korunmak için dar giyinmekten kaçınılmalı iç çamaşırının pamuklu ve hijyen olmasına dikkat edilmeli ıslak iç çamaşırı derhal değiştirilmeli günlük pet kullanılarak her akıntı sonrası değiştirilerek ıslaklığın oluşmasını engellemelidir. Islaklık kadınlarda mantar oluşu için ideal bir ortamdır. Bunun içinde vajinal bölgenin nemli kalmamasına özen göstermek gerekir.

Cinsel ilişki esnasında da bulaşabilecek hastalıklardan korunmak için kondom kullanılmasına dikkat edilmelidir.Gebelikte enfeksiyon kapmaya ve vajinal sağlığınıza dikkat etmenizde önemlidir. Bunun için vajinal temizlik ayrı bir yer tutar. Banyo esnasında sade suyla yıkanarak temizlenmeli deodorant içeren temizleme ürünlerinden uzak durulmalıdır. Bu bölge çok hassas olduğundan bu şekilde bir temizlik tahriş olmasına neden olabilir.

Gebelikte oldukça çok yaşanan bu akıntılar rahatsızlık verecek boyutta olması durumunda doktorunuza başvurmanız ve hem agızdan alınacak hemde oral yolla vajinadan kullanılacak fitil yardımı ile tedaviniz gerçekleştirilebilir. Bu tedavi sonrasında yaşanacak akıntı renksiz ve kokusuz olduğu müddetçe bir enfeksiyon riski ifade etmez.

Bu akıntı gebelik dönemi boyunca çok sık karşılaşılan bir durum olup, bebeğinize herhangi bir zararı olmayıp gebeliğinizi riske sokacak bir rahatsızlık değildir.

Gebelikte yaşanan ve akıntının kahverengimsi olması kaşıntı idrarda yanma cinsel ilişki anında yaşanan ağrılı birleşim gibi sorunlar cinsel yolla bulaşan bazı rahatsızlıkların belirtisi olup, antibiyotik kullanmadan iyileşmesi söz konusu değildir.

Bunun gibi yine cinsel birleşim yolu ile geçen bel soğukluğu da antibiyotik kullanılması gereken bir rahatsızlıktır. Mantar oluşumunda ise doğum öncesinde bu bölge iyice temizlenip rahatsızlığın bebeğe geçmesine engel olunması gerekir.Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
Süt Tozu ile Cilt Maskesi

Süt Tozu ile Cilt Maskesi

22 Mayıs 2017
57 views
2015 Tesettür Şal Modelleri

2015 Tesettür Şal Modelleri

5 Temmuz 2015
5.174 views
Kalamar Tava Tarifi

Kalamar Tava Tarifi

9 Aralık 2015
900 views
En şık bayan saç modelleri

En şık bayan saç modelleri

21 Temmuz 2015
3.754 views
Cildiniz İçin Kış Maskeleri

Cildiniz İçin Kış Maskeleri

30 Ekim 2015
1.116 views
Göz Altı Torbaları Nasıl Geçer ?

Göz Altı Torbaları Nasıl Geçer ?

10 Şubat 2016
847 views
Sigara İçenlerde Amfizem Tehtidi

Sigara İçenlerde Amfizem Tehtidi

19 Mart 2016
841 views