Ağlayan Pasta

Bahar Ayı İçin Pastel Renk Kombinler

Balık Etek Abiye Modelleri

Şambali Tatlısı Tarifi

Gebelikte cinsel yaşam nasıl olmalı

Anne&Çocuk 24 Haziran 2015
1.770 views


Gebe kalan bayanların hep kuşku ile baktığı bir konudur gebelikte cinsel yaşam.

Çünkü özellikle ilk gebelik ise bayan bebeğe bir zarar vereceklerinden korkar ve cinsel ilişkiye pek yanaşmaz hatta bu dönemde cinsel soğukluk yaşayan bayanlarda olmuştur. Bu bayanlarda düşüncelerinden dolayı cinsel duygular zamanla azalır. Bu bayanlarda annelik duygusu daha ağır basmaktadır ve ona göre hareket etmektedirler. Bazı bayanlarda ise aksine hareketlenen hormonlar sayesinde cinsel duygular hız kazanır. Bu bayanlar bu dönemlerde kendilerini daha kadınsı hissederler ve kendilerine olan güvenleri artar.

Ayrıca bu dönemde gebe kalma korkusu yaşanmadığından bayanlar önceki ilişkilerine göre daha çok haz alırlar ve hiç yaşamadıkları bir doyuma ulaşırlar. Ancak bu dönem hassas bir dönem olduğu için erkeğin çok bilinçli ve hareketlerinde sert olmaması gerekmektedir. Hamile bayanın çok zorlanacağı pozisyonlardan kaçınılmalıdır. Hamilelik bayanları bazen olduğundan farklı bir kimliğe bürüyebilir. Nasıl parfümlere ya da yemek kokularına tahammül edemedikleri bir süreç varsa bazen de cinsel ilişkiye karşı tiksinti duyarlar.Bu dönemde partnerinin eşine karşı anlayışlı olması gerekir çünkü bu kadının elinde olan bir durum değildir. Ancak sizin duygularınız azaldı diye erkeğin duygularının da azalmasını beklemeyin ve bu hamilelik boyunca partnerinizi ihmal etmeyin. Hamileliğin son ayında karın çok büyümüş olur ve cinsel ilişki önerilmez. Hem rahim iyice genişlediğinden iki tarafta nerdeyse pek zevk almazlar. Sorunlu hamilelik yaşayan ya da düşük riski olan bayanlar bu konuyu doktorlarına danışmalıdırlar. Sorun olmayan gebeliklerde doktorunuz yasak etmediyse kadını çok zorlamamak şartı ile cinsel ilişkide bir sakınca yoktur.

Erkek ilişki esnasında fazla derine girmemeli ve aşırı hareketlerde bulunmamalıdır. Kadının vajinası içine kesinlikle sperm ulaşmamalı ve başka herhangi bir şey ile de uyarılmamalıdır. Bunun yerine farklı okşamalar ile de sevginizi karşı tarafa geçirebilirsiniz hem böylelikle eşinizin sizden uzaklaşmasını da engellemiş olursunuz. Kendinizin ve bebeğinizin sağlığını riske atmadan eşiniz ile birliktelik yaşayabilirsiniz.Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
Çiçek Desenli Penye Elbise Modelleri

Çiçek Desenli Penye Elbise Modelleri

13 Şubat 2016
1.408 views
Kırmızı Abiye Modelleri

Kırmızı Abiye Modelleri

12 Ağustos 2015
5.809 views
Yazlık Nişan Elbisesi Modelleri

Yazlık Nişan Elbisesi Modelleri

11 Ağustos 2015
3.749 views
2016 Tesettür Elbise Modelleri

2016 Tesettür Elbise Modelleri

29 Ocak 2016
1.918 views
2016 İlkbahar-Yaz En Trend Elbiseler

2016 İlkbahar-Yaz En Trend Elbiseler

24 Mart 2016
1.874 views
2016 İlkbahar Gelin Başı Modelleri

2016 İlkbahar Gelin Başı Modelleri

12 Mart 2016
1.565 views
Su Tüketmek Performansı Artırıyor

Su Tüketmek Performansı Artırıyor

19 Şubat 2016
839 views