Doğum Sonrası Deprasyona Girme Riski

Hamilelikte mide bulantısı nasıl geçer

İstenmeyen Tüylerden Zahmetsizce Kurtulma

En Şık Nişan Elbiseleri

Goji Berry (Kurt Üzümü) Nedir? Faydaları Nelerdir? Nasıl Zayıflatır?

Diyet, Sağlık 20 Ekim 2017
10.482 views


Bu uzun yazımızda Goji Berry tüketimi ve yararları ile ilgili bütün verileri tek sayfaya topladık. Zayıflamak için Goji Üzümü nasıl tüketilir ile kaç kilo verdirir ve diyette bu çayını içmek zayıflatır mı bütün ayrıntılarla inceliyoruz;

Zayıflamak için goji üzümü tüketimi istiyorsanız ister diyet yapın ve gerçekleştilen bu goji berry tüketimi alttaki gibidir. Goji çayı, smoothie de taze meyve olarak da yiyebilirsiniz, bütün ayrıntılara bakalım, goji berry yararları sayfanın en altındadır;

Goji Berry Üzümü İştah İnsanı Tok Tutar Mı?

Goji üzümünün içinde Tiamin, Beta-karotens, Polisakkarit şekerler, C Vitaminleri, A Vitaminleri, diyet lifi değerleri son derece yararlıdır. Trans yağlar ve kolesterol sayısal değeri sıfırdır. Bu gibi yararlarından ötürü goji berry tok tutar vede goji üzümünün de iştah kesen yararları bulunmaktadır.

Diyette goji tüketimine geçmeden evvel goji berry kalori değerleri ile ilgili bilgilendirmek isteriz. Bize sağladığı bilgiler için Amerika Tarım Bakanlığı da teşekkürlerimizi veririz.

Goji Berry Tüketimi Kaç Kalori Nedir?

10 gram goji üzümü de taze ham olarak tam 34,9 kaloridir vede 100 gram kalorisi 34,90 dır. Diğer gıda değerleri alçaktadır. Gojinin kalorisi de yüksek olsa da korkmaya da gerek yok, alttaki yararlarını görüldüğüde rahatlayacaksınız.

100 Gram Goji Berry Gıda Değerleri

Su g 7.50
Kalori kcal 349
Protein g 14.26
Toplam Yağ g 0.39
Karbonhidrat g 77.06
Diyet Lifi g 13.0
Şeker g 45.61
C Vitamini mg kırksekiz.4
A Vitamini IU IU 26,822
Yağlı asitleri g 0.00
Trans yağ asit g 0.00
Kolesterol mg 0

Goji Berry Çayı Kullanımı Nasıl ?

Goji üzümünün çayını da sıcak olarak zevkırlamak için 2 değişik teknik bulunmakta.

Taze Goji Meyvesi İle Çay Yapılışı İle Kullanma

Bir avuç goji berry adlı meyvesi kaynamış suyun içine atılır suyun ılınması bkatılır. Ardından goji berry çayı süzülüp içilir. Kalan ürünlerin de yumuşadığını göreceksiniz, bu goji çayını içerken beraberinde bir kaç tanede bu meyvesinden yiyin. Kalan yumuşamış bu goji üzümlerini atmayınız.

Hazır Poşet Goji Çayı Hazırlama

Normal poşet çaylar gibi zevkır paket olarak satılmakta goji berry çayı. Çayın yapılışı için 1 [kuvvet 6] poşet çayı sıcak su içine koyduktan sonraki 3-5 dakika demleme prosedürünü sağlıyoruz ve çay sıcak olarak içilir.

Kilo Vermek İçin Goji Üzümü Kullanımı

Eğer diyetle birlikte goji berry de İdeal kullanım biçimi sabahları aç karnına olması gereklidir. Vücudun da yağ yakımını süratlendirmek, metabolizmayı süratlendirmek için sabah kalktığınızda 10 adet goji üzümünü yiyin. Öğlen yemeğine kadar da tok tutucu tesirlerini gösterecektir. Diyette öğlen yemeği en erken öğündür ve yediğiniz gıdaların kalorileri de yakılması için akşama kadar önünüzde vakit bulunmaktadır. Akşam yemeklerini çok hafif geçirip besleyici özelliği olan bu yiyecekleri öğlen yemeye çalışın, bu proseste alınan kaloriler hem daha süratli yakılır hemde zayıflamak için yararlıdır. Zayıflamak için goji berry tüketimini türlendirebilirsiniz;

Light yoğurdun içine 10-15 adet gji üzümü atıp yemek, hem de yoğurttan alınan bu kalsiyum seviyesinı çoğaltır hemde kilo vermek için tüketimini türlendirmiş olursunuz.
Öğlen yemekleri de bu sabah kahvaltısı için de kullandığınız tahıl gevreği içerisine goji berry atıp yiyebilirsiniz.

Goji Berry ile zayıflamak için Smoothie yapın örnek olarak; bir avuç goji üzümünü blnadir içine koyun üstüne sıcak suyu da 1 dakika bekledikten sonraki (gojiler de yumuşayınca) karıştırın ve bu formülü smoothie olarak için.

Diyet yapar iken taze meyve olarak bu goji üzümünü tüketmek hem tok tutar vede hemde yemek yeme talebinizi ve tatlı krizlerinin de önüne geçer.

Siz diyet programı yapmıyor musunuz?

O vakit harika bir tavsiyemiz var, sebep yaptığınız keklerin içine goji üzümü kullanmıyorsunuz. Sıhhat için birçok yararları bulunuyor ve birçok hastalığa iyi varidat.

Goji Berry İle Zayıflama Yöntemleri

Yapılan bilimsel incelemeler, bugüne kadar ismi oldukça az duyulan ve harika meyve diye isimlendirilen goji üzümü ile zayıflamak olası. Hem zayıflama teknikleri için tesiri bulunduğunu hatta cildi gençleştiren yararları bulunduğu meydana çıktı. Dahada bu saça iyi geldiği biliniyordu.

Goji Berry adlı bu meyvesinin bu tesirlerinin incelemeler neticesinde ispatlanmasının sonrasında, çoğu resmi kurum goji üzümü fidanını da çiftçilere dağıtmaya başladı.Portakala Göre Daha Faydalı Vitamin Deposu;

Genellikle C vitamini deposu olarak tanınan portakaldan, çok daha çok vitamin tespit edilen goji üzümü vede kilo vermek isteyenler için çok en uygun meyveler arasında konum almaya başladı. Ana yurtı Asya Çin ve Tibet mekanları olan kurt üzümü, ülkemizin değişik yerlerinde de yetişebilme özelliğini sunan.

Avrupa’da etkisi yeni anlaşılmaya başlayan bu Goji Berry bünyesinde, portakaldan kat ve kat daha çok C vitamini bulundurması sebebiyle de resmen bir enerji kaynağı. Küçük bu kırmızı meyveler biçiminle olan wolfberry, manzara olarak kızılcığı andırırken, bu tat olarak ise de yaban mersini hissi sağlıyor. Son derece kuvvetli antioksidan tesirine sahip mucize meyve kurt üzümü, magnezyum, çinkolar, B1, B2, Kalsiyumlar, B6, E ve C vitaminleri yönünden da çok varlıklı.

Goji Berry Kilo Verdirir mi ? Goji Üzümü Zayıflatır mı?

Öncelik ile birçok yararları varolduğu için goji berry zayıflatır diyebiliriz. Hem de zayıflayanların yorumlar ele alındığında 1 haftada 2-5 kilo verenler olmuş, sizde goji de kullanıcı yorumları alanına yazınız. Hipofiz bezini uyararak, hücrelerin yenilenmesine de ve büyümesine sebep veriyor.

Uyku sistemini sağladığı gibi, hatırlamayı kuvvetlendirici etkisi de tespit edilen goji üzümü, yağ yakımı üstündeki tesiri sebebiyle de zayıflamak için yardımcı olmakta. Kilo vermenin bu yanı sıra cildi gençleştirme özelliğine de bulunduran mucizevi bumeyve goji berry vede kan dolaşımını da en uygun seyrine sokarak resmen sıhhat saçıyor.

Zayıflamak için Goji Berry tüketimi düşünüyorsunuz ancak Goji Berry nasıl tüketilir sorusuna yanıt bulamadız mı? Goji Üzümü hem çay hatta meyve olarak tüketebilirsiniz. Eksperler çok yararlı bulunduğu için Goji Berry kullanımına insanları teşvik etmektedir.

Metabolizmanın verimli işlevini gerçekleştirmesine da oldukça olumlu tesir eden kurt üzümü, kanser gibi bu hastalıkların engellenmesi içerisinde resmen bir deva kaynağı.

Goji Berry Kaç Para ?

Kurt Goji üzümü ile ilgili bir başka merak edilen de fiyatı. Goji Çileği internet üstünden satılıyor bunun dışında aktarlardan da alabilirsiniz. 1 kilogramı aşağı yukarı 50 TL seviyesindedır.

Goji Berry İle Çayı

Yukarıda da bahsetmiş olduğumuz gibi hem meyve hatta çay olarak tüketebiliyoruz. Çay olarak kullanımı başka çaylarla benzer biçimde kurutulmuşunu sıcak suda bekleterek gerçekleşiyor. Çayınızı demlerken içine yararlı başka nebatlerden de ekleyebilirsiniz. Hem tat olarak hatta yarar olarak artış edinebilirsiniz. Bununla uğraşmak istemiyorum diyenlerde de aktarlardan çay şeklinde de alabilirler. Ancak taze meyve ile oluşturular goji çayı zayıflamak için daha yararlıdır.

Goji Berry Üzümü Faydaları Sıhhat İçin Çok Yararlı;

Goji Berry sıhhat yönünden çok yararları bir nebat. Bu faydaları içerisindeki biri kanser. Bu nebatnin çoğu kanser türüne iyi geldiği söylenmektedir. Beyin işlevlerinea iyi varidat, hafıza kuvvet lendiricidir. Kemik ve kas yapısının kuvvetlenmesini sağlar. Polisakkarit ve kuvvetli antioksidan sahibi olan Goji Berry karaciğere de çok yararları bulunmaktadır ve iyi varidat.

İçeriğiyle bedentaki çok yağların atılmasını sağlar yani natural bir yağ ykesintisizdır. Kan dolaşımını süratlendirır. Bağışıklık düzenini de kuvvet lendirerek, halsizlik ve yorgunluk gibi şikayetleri de azaltır. Tüketimiyle iltihaplı ciltleri de tedaviye yardımcıdır. Sadece iltihap değil sedef hastalığı ve alerji hallerinde da işe fayda. Şeker hastalığının natural yolla tedavisinde tüketilir.

Goji Berry bunun yanı sıra gözlere de yararlıdır. Görme sorununu azaltıcı tesir göstermiştir. Kandaki trombosit bu yükselterek kan artırıcı tesir gösterir. Polisakkarit içerdiğini de söylemiştik, bu bünyesinden ötürü uzun senelerdır Uzak Doğu’da kısırlık tedavisinde de kullanılmaktadır.

Goji Üzümünün Zararları;

Bu da devamlı takip edilmekte ve bu goji berrynin zararları da araştırılmaktadır. Şu ana kadar karşılaştığımız bu goji üzümü zararları arasında yüksek derecede bir gaz probelemi meydana çıkarttığı biliniyor.

Herkes için benzer yan etkisi göstermeyebilir ama bilhassa hamile kadınlarda ve bebeklerini emziren anneler goji üzümü kullanmak için mutlaka bir hekim tavsiyesi almalıdır. Emzirirken bebekte de bu gaz oluşumu ve bu hamilelerde de benzer biçimde bebeklerde gaz yan etkisi göstermekte.

Damarlarda meydana gelen kan hastalıkları (Koagülasyon) olanlar goji berry kullanmamalıdır.

Anti-diyabetik ilaçlar kullananlar için yan etkisi daha çok olabilir. Doktorunuza mutlaka danışınız.

Hiper tansiyona da sahip şahıslar dikkat etmeli.Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlginizi Çekebilir
Pratik Ağda ve Ağda Bantları.

Pratik Ağda ve Ağda Bantları.

19 Haziran 2017
3.423 views
1 Hafta da 6 Kilo Verin

1 Hafta da 6 Kilo Verin

19 Haziran 2017
5.305 views
Canan Karatay’dan ekmek açıklaması

Canan Karatay’dan ekmek açıklaması

6 Haziran 2017
2.659 views
Adet(Regl) Ağrısına Neler İyi Gelir ?

Adet(Regl) Ağrısına Neler İyi Gelir ?

30 Mayıs 2017
1.119 views
2 Hafta da 9 Kilo Verdiren Diyet.

2 Hafta da 9 Kilo Verdiren Diyet.

26 Mayıs 2017
4.720 views
Geleneksel Türk Kahvesi ve Sunumu…

Geleneksel Türk Kahvesi ve Sunumu…

23 Mayıs 2017
4.142 views
Süt Tozu ile Cilt Maskesi

Süt Tozu ile Cilt Maskesi

22 Mayıs 2017
937 views
Kil Maskesi

Kil Maskesi

29 Mart 2017
1.132 views
Bunlar da var!
Fransız Gelinlik Modelleri

Fransız Gelinlik Modelleri

11 Temmuz 2015
5.858 views
Hamilelik Boyunca Egzersizin Önemi

Hamilelik Boyunca Egzersizin Önemi

13 Şubat 2016
1.276 views
Selülit Nedir, Nasıl Geçer ?

Selülit Nedir, Nasıl Geçer ?

27 Temmuz 2015
2.252 views
Ayakkabı Vurmasına Karşı Çözüm

Ayakkabı Vurmasına Karşı Çözüm

15 Nisan 2016
1.280 views
Bahar Ayı İçin Pastel Renk Kombinler

Bahar Ayı İçin Pastel Renk Kombinler

9 Nisan 2016
1.639 views
Kış diyetine hazır olun!

Kış diyetine hazır olun!

15 Aralık 2015
1.959 views
2016 Trend Gelinlik Modelleri

2016 Trend Gelinlik Modelleri

25 Haziran 2016
2.664 views
Mutlu Bir Cinsellik İçin Altın Tüyolar

Mutlu Bir Cinsellik İçin Altın Tüyolar

18 Temmuz 2015
2.262 views
Mini Abiye Elbise Modelleri

Mini Abiye Elbise Modelleri

27 Haziran 2015
7.586 views