Diyet Kek Tarifi

3 aylık bebek gelişimi nasıldır?

Büyük Beden Abiye Modelleri

Hamile olmak için en uygun zaman

Güneş ve Cildinizle İlgili 5 Efsane

Cilt Bakımı 26 Ekim 2015
1.612 views


1

 

“Güneş kremi kötü kokar ve cildimi yapış yapış yapar; sadece plajda sürmem gerekir.”

Güneş, kendini her gün gösterir, sadece plajda değil! Dr. Gervaise Gerstner, erken yaşlanma riskini azaltmanın en iyi yolunun günlük korunma olduğu tavsiyesinde bulunuyor. Ayrıca iyi haberler var! Her güneş kremi, bir şişe dolusu kimyasal karışım gibi kokmaz. Günlük kullanım için, Dr. Gervaise Gerstner, hafif, geniş koruma spektrumlu, en az 15 ve üstü koruma faktörlü nemlendiricileri öneriyor. “Piyasada yapışkan olmayan, kendiliğinden akıp giden ve el çantasına bile sığacak boyutlarda -yaklaşık 50 gramlık tüpler yanınızda taşımaya çok uygundur- birçok yüz losyonu var.” diye anlatıyor, Dr. Gerstner.

 

2

 

 

“Cildimin doğal rengi koyu; o hâlde güneş kremi kullanmam gerekmez.”

Dr. Gervaise Gerstner, “Her cilt tipinden insan cilt kanseri olur.” şeklinde uyarıyor. Bu mitin ardındaki gerçek, melanoma`nın (en tehlikeli cilt kanseri türü) Afro-Amerikanlarda, Latinlerde ve Asyalılarda daha nadir görülmesidir. Ama bu etnisite mensuplarında hastalığın daha ileri safhalarının ve açık tenli etnisite mensubu olanlara göre daha agresiflerinin tanılanma ihtimali daha fazla. Bu sebepten, güneş korumasından kaçınmak deri renginiz ne olursa olsun size pahalıya patlar. Aslında Mayo Clinic, 1970-2009 yılları arasında melanomanın 18-39 yaş aralığındaki kadınlarda sekiz kart artış gösterdiğini bildirmiştir. bu korkutucu istatistiklerle her gün geniş spektrumlu güneş kremi sürerek savaşın.

 

3

 

 

“Beni güneşten koruyan, SPF (Güneş Koruma Faktörü) seviyesidir.”Yüksek koruma faktörlü ortalamanın altındaki güneş kremlerine aldanmayın. İki tür zararlı ışın vardır ve SBF bunlardan yalnızca birine karşı korur. Dr. Gervaise Gerstner, SPF`nin ilgili olduğu UVB ışınlarının cildin yanmasından sorumlu olduğunu ama UVA ışınlarınınsa daha derinlere gidip yaşlanmaya sebep olduğunu anlatıyor. Ürünün kutusunu dikkatlice okuyup geniş spektrumlu güneş kreminin hem UVA hem de UVB ışınlarına karşı koruma sağladığından emin olun.

 

4

 

 

“Güneş kremi, yüzümde çatlaklara sebep olur.”

Tabii ki bir şişe yağlı güneş kremini yüzünüze boca etmek  çehrenizi bir cildiyecinin kabusuna çevirebilir ama gözenek dostu seçeneklerin mevcudiyeti de korunmadan kaçınmanız için bir sebep olmadığı anlamına gelir. Dr. Gervaise Gerstner, “Çatlakları engellemek adına yüz için üretilmiş yağsız formülleri arayın.” tavsiyesinde bulunuyor. Üzerinde “non-comedogenic” yazan güneş kremleri, çatlağa yatkın cildiniz için uygundur.

 

5

 

“Kendinden güneş koruması içeren makyaj yapmam, cildimi korumak için yeterlidir.”

Dr. Gervaise Gertner, “Hiçbir makyaj malzemesi, kendiliğinden cilidiniz korumaya yetecek SPF içermez.” diyor. Bulutlu havalarda bile güneşin ultraviyole radyasyonunun yüzde 40`ı dünyaya ulaşır. Bu da maruz kalan ciltte erken yaşlanmaya ve kırışmaya neden olur. Dr. Gervaise Gerstner`in buna karşı kullandığı bir sırrı var: “Kendinden güneş koruma faktörlü makyaj malzemelerini, geniş spektrum UVA/UVB korumalı nemlendiricinin üzerine günlük korumaya ilave olarak sürmek.” Bu yaz, Dr. Gervaise Gerstner`e katılın ve her gün en az 15 faktörlü Geniş Spektrum UVA/UVB korumalı güneş kremi sürerek erken yaşlanma ve deri kanseri riskini azaltmaya söz verin. Güneşte yanıklardan ve kırışıklıklardan azat bir şekilde eğlenmenin keyfini sürün!

 Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlginizi Çekebilir
1 Hafta da 6 Kilo Verin

1 Hafta da 6 Kilo Verin

19 Haziran 2017
5.094 views
Yaz İçin Makyaj Önerileri

Yaz İçin Makyaj Önerileri

14 Haziran 2017
4.295 views
Rengarenk Ojeler-Bakımlı Tırnaklar

Rengarenk Ojeler-Bakımlı Tırnaklar

31 Mayıs 2017
4.356 views
2 Hafta da 9 Kilo Verdiren Diyet.

2 Hafta da 9 Kilo Verdiren Diyet.

26 Mayıs 2017
4.530 views
Geleneksel Türk Kahvesi ve Sunumu…

Geleneksel Türk Kahvesi ve Sunumu…

23 Mayıs 2017
3.685 views
Cilt Bakımında Harikalar Yaratan Yulaf

Cilt Bakımında Harikalar Yaratan Yulaf

25 Mart 2016
1.748 views
Bunlar da var!
2015 Tesettür Gelinlik Modelleri

2015 Tesettür Gelinlik Modelleri

28 Temmuz 2015
6.710 views
2016 Çanta Modelleri

2016 Çanta Modelleri

5 Mart 2016
2.477 views
Çamaşır Yıkamanın Keyifli Hali

Çamaşır Yıkamanın Keyifli Hali

31 Aralık 2015
1.253 views
En güzel kız çocuğu odaları

En güzel kız çocuğu odaları

1 Temmuz 2015
6.502 views