Derya Baykal Örgü Modelleri

Kolay Ekler Tarifi

2016 İlkbahar Renk Kombinasyonu

EN GÜZEL OTURMA ODALARI

Hamile olmak için en uygun zaman

Anne&Çocuk 3 Temmuz 2015
1.434 views


Bir birey sağlıklı olsa da gebe kalması her zaman mümkün değildir.

O sebeple bir kişi hiçbir sorunum yok ama hamile kalamıyorum gibi düşünceye kapılabilir. Hamile kalmak için en uygun zaman yumurtlama dönemine yakın anlardır. Bayanlarda hamile kalma için en ideal zaman adet döneminin orta zamanlarıdır. Adetinizin başladığı gün adet döngünüzün başlangıcıdır ve bir sonraki adet olduğunuzda sona erer. Hamilelik için en uygun dönem adetinizin başladıktan sonra 14-15 gün sonrasına denk gelir.

Adet dönemi rahim kendini sanki hamile kalacakmış gibi hazırlar,rahim duvarı değişikliğe uğrar. Eğer bu dönemde sperm ile karşılaşılmazsa vücut bütün bu hazırlıkları yıkarak bir miktar kan ile dışarı atar ve adet kanaması gerçekleşir. Adet gününe yakın kişinin vajinal sıvılarında artış olur ve daha kaygan bir hal alır. Bu hazırlık spermin rahime doğru daha rahat ilerlemesi içindir. Adet dönemleri düzensiz olan kişiler uygun dönemi hesaplamak için doktoruna başvurabilirler. Hamile kalmak istiyorsanız yumurtlama döneminizden üç gün önce ve üç gün sonra iki günde bir ilişkiye girmeniz hamile kalma ihtimalinizi arttıracaktır.Çünkü her gün ilişki yaşanması erkeğin sperm sayısında azalma yaratacaktır. Eğer sperm sayısı ve kalitesi düşerse yumurtayı dölleme şansıda düşer ve neticesinde hamilelik ihtimali düşecektir. İlişki sonrası hemen ayağa kalmayın ve bir süre sırt üstü yatmanız önerilir.

Eğer sizde gebe kalmak istiyorsanız adet dönemlerinizi iyi takip edin ve en verimli döneminizde döllenme şansınızı arttırın. Gebe kalmak için çok fazla cinsel ilişki yaşamak şansı arttırmaz önemli olan bayanın verimli olduğu bir anı hesaplayabilmektir. Adet hareketlerinizi takip ederek eğer bir sağlık sorununuz yoksa istediğiniz bebeğe kavuşabilirsiniz.Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
Tesettür Ferace Modelleri

Tesettür Ferace Modelleri

21 Kasım 2015
4.395 views
2016 Bahar Trendi İspanyol Kol Bluz

2016 Bahar Trendi İspanyol Kol Bluz

16 Nisan 2016
2.386 views
Su Diyeti Nedir? Su Diyeti Programı

Su Diyeti Nedir? Su Diyeti Programı

2 Aralık 2015
1.473 views
2016 Nişan Elbiseleri

2016 Nişan Elbiseleri

13 Kasım 2015
2.507 views
Makyaj Yapmadan Güzel Olma Yöntemleri

Makyaj Yapmadan Güzel Olma Yöntemleri

21 Şubat 2016
864 views
​Kurşun Döktürmenin Zararı Nedir?

​Kurşun Döktürmenin Zararı Nedir?

21 Temmuz 2016
598 views
Cinsel Sapkınlıklar Nelerdir?

Cinsel Sapkınlıklar Nelerdir?

3 Ağustos 2016
719 views