Zuhair Murad’ın 2015-2016 Sonbahar-Kış Modası

Gelinlik duvak modelleri

Koton Bikini modelleri

Hamilelik Döneminde Diyet Yapmak Bebeğinize Zarar Veriyor

Hamilelikte Uçuk Tehlikeli mi ?

Anne&Çocuk 24 Ekim 2015
1.182 views


 

Uçuk rahatsızlığı, herpes adlı bir virüsten kaynaklanan cilt hastalıkları arasında yer alıyor ve genellikle pek çok kişide dudak çevresinde ortaya çıkan kaşıntılı, acılı ve kötü bir görünüme sahip olan yaralar olarak tanımlanabilir. Bu durum hangi tip virüsü kaptığınızla alakalı ve kaptığınız türe göre burunda, sinir sisteminde hatta cinsel organlarda bile uçukla karşılaşmak mümkün. Dolayısıyla dudak çevresinde değil başka yerlerde çıkan uçuk benzeri yaralara da dikkat etmek, bilhassa hamileler için gerekli. Hamilelikte uçuk maalesef normal doğumlarda bebeğin hayatını tehlikeye atabiliyor ve doğuştan uçuk sahibi olmasına da sebep oluyor.
Daha önce uçuk çıkarmış olanlar bu konuda deneyimli olduklarından bir uçuğu gördükleri anda tanıyacaklardır. Ancak bazen virüse sahip olan fakat daha önce uçuk çıkarmamış anne adaylarının, hamilelikten kaynaklı zayıflıklar nedeniyle bir anda uçuk çıkarmaya başladıkları görülebiliyor. Kırmızı renkli, yanma hissi veren ve giderek kabartılı hale gelen uçuklar, bir süre sonra kendi kendilerine ortadan kaybolurlar ve bir sorun oluşturmazlar. Fakat doğuma yakın bir sürede uçuk çıkarmanın doğum esnasındaki riskleri arttırdığına dair pek çok araştırma var ve bu nedenle uçuktan haberdar olduğunuz anda doktorunuzu bu konuda bilgilendirmeniz gerekiyor.Uçukla özellikle ilk defa karşılaşmış olan gebelerde, bu virüsün bebeğe de bulaşma riski mevcut ve bu risk maalesef onların bağışıklık sisteminin yetişkinler kadar kuvvetli olmaması nedeniyle daha da önem arzediyor. Genital bölgede varolan uçukların bebeğe yaklaşma ihtimallerinin daha fazla olması nedeniyle bazı durumlarda hamileliklerin erkenden sonlandırıldığı da yine doktorlar tarafından belirtiliyor. Bu nedenle anne adaylarının gebelikleri boyunca tanımadıkları kişilerle ten teması kurmamaları, nefes mesafesine pek girmemeleri ve tırnak yeme gibi alışkanlıklarından vazgeçmeleri öneriliyor.
Genital bölgede meydana gelen uçuklarda bir diğer alternatif çözüm ise bebeğim sezeryan ile doğurulması. Böylece doğum kanalında yer alan uçuğun bebekle temas etmesi önleniyor ve bebek sağlıklı bir şekilde doğabiliyor. Uçuğun tedavisinde kullanılan virüs karşıtı ilaçlar ise doktorun görüşü ve bebeğin durumuna göre kullanılabiliyor. Annelerin bu konuda kesinlikle kendi kararlarını vermemeleri ve doktorlarının görüşlerine değer vermelerinin gerekliliği de öne çıkarılıyor.Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
Adil Işık 2015-2016 Bayan Kazak Modelleri

Adil Işık 2015-2016 Bayan Kazak Modelleri

20 Kasım 2015
2.529 views
Bu Çaya Dikkat !

Bu Çaya Dikkat !

4 Mart 2016
653 views
Hamilelikte Uçuk Tehlikeli mi ?

Hamilelikte Uçuk Tehlikeli mi ?

24 Ekim 2015
1.182 views
Kolay Ekler Tarifi

Kolay Ekler Tarifi

19 Kasım 2015
1.516 views
Hamile Bayanlar Zika Virüsüne Dikkat !

Hamile Bayanlar Zika Virüsüne Dikkat !

18 Şubat 2016
1.041 views
Kaşe Kaban Modelleri

Kaşe Kaban Modelleri

27 Kasım 2015
2.813 views
2016 Çanta Modelleri

2016 Çanta Modelleri

5 Mart 2016
1.747 views
Tesettür Kombin

Tesettür Kombin

10 Ekim 2015
4.179 views
Yüksek Bel Bikini Modelleri

Yüksek Bel Bikini Modelleri

30 Temmuz 2015
5.622 views