Zeytinyağlı kuru incirin faydaları nelerdir

Diyet Yapıyor Fakat Kilo Veremiyorsanız Bu Haber Sizin İçin

2016 Oje Trendleri

Deodorantlar Kansere Yol Açıyor !

İnsanlar değişmez ancak siz değişirsiniz

Aşk & İlişkiler 20 Haziran 2015
1.597 views


Hayatta ve ilişkilerde yapılabilecek tek şey vardır oda kişileri değiştirmeye çalışmak yerine ilişkiyi değiştirmektir.Çevremizde, ailemizde, işyerimizde veya okulumuzda sorunlar yaşadığımız kişiler vardır. Onların yaptığı yanlışlar ve sergilediği tutumları değiştirmek için ne kadar uğraşsak da başarılı olamadığımız durumlarda vardır. Yaşamış olduğumuz ilişkilerde sorunlar yaşayabiliriz. Bu sorunların düzelebilmesi için karşımızdaki kişinin değişmesi gerekir. Ancak ne kadar zaman geçerse geçsin, ne kişiler ne de yaşamakta olduğumuz sorunlu ilişki değişir. Belki de her zaman fedakarlık yapmak durumunda kalan bizizdir. Bu durum ne kadar canımızı sıkarsa sıksın bir çıkış yolu bulamıyor ve yaşanmakta olan durumun düzelebilmesi için elimizden bir şey gelmiyordur. Bu yazılan durumun bir kısmını yada tamamını yaşayanlar vardır. “Her yolu denedim; ama sonuç alamadım pes ettim” veya “Kendi haline bıraktım“ diyenlerin sayısı da küçümsenemeyecek düzeydedir. Bazen öyle şeyler yaşarız ki zaman değişir, mekanlar değişir, insanlar değişir; ancak bizim yaşadığımız bazı olaylar değişmez ve tekrar ederek karşımıza çıkar.
Neden hep ben? Neden hep bu sorunları ben yaşamak durumunda kalıyorum?” benzeri soruları defalarca sorduğumuzda olmuştur. Her insan hayatında hatalar yapar. Her insan hayatında yanlış kararlar verir. Her insan hayatında olmasını istemediği durumlarla karşı karşıya kalabilir. Önemli olan bu ve benzeri durumları yaşamak değil, bu durumlardan ders alabilmektir. Hayat bir okuldur ve bu okulda sınavlarınızı veremezseniz sınıfta kalırsınız. Aynı ilişkilerimizde ve ticaret hayatımızda yaşadığımız sorunlar gibi..
Hayatta ve ilişkilerde yapılabilecek tek şey vardır, o da kişileri değiştirmeye çalışmak yerine ilişkiyi değiştirmektir. İnsanlar değiştirilmeye karşıdır ancak değişmeye karşı değildir. Biz sorun yaşadığımız kişileri değiştirmeye çalışmak yerine yaşanan soruna neden olan davranışı ya da sözleri değiştirmeliyiz. Bu şekilde sorun odaklı değil çözüm odaklı davanmış oluruz. Karşımızdaki kişinin değişmesini beklemek, aradan yılların geçmesine ancak bizim hala beklememize neden olacaktır. Bizim karşımızdaki insanın değişeceği yönünde bir inancımız olduğu gibi karşımızdaki kişinin de bizim değişeceğimize dair bir inancı vardır. Herkes bir diğerinin değişeceği düşüncesi ile hareket eder. Bu davranış hiçbir şekilde istenilene ulaştırmaz. Yapılabilecek en güzel şey karşındaki kişinin değişmesini beklemek yerine kendimizi değiştirmektir. Bizim değişmemiz demek, ilişkinin değişmesi ve bir zaman sonra yaşanan sorunların değişmesi demektir. Elbette burada sorulması gereken soru şudur: “Ben değişmek istiyor muyum?” Eğer bizde değişmek istemiyorsak, var olan gerçeği kabul etmekten başka bir çaremiz yoktur. Ya yaşamakta olduğumuz sorunları her zaman yaşamayı göze alarak ilişkiye devam edecek ya da ilişkiyi sonlandıracağız. Görmemiz gereken bir şeyde şudur: Yaşadığımız ilişkilerde farklı insanlarla hep benzer sorunlar yaşıyorsak, kendimize sormak durumundayız: “Hayatıma giren bütün insanlar mı sorunlu yoksa ben mi?” Eğer sorun hayatımıza giren veya ilişki yaşadığımız kişilerde değilse bu gerçeğin gölgesinde artık değişmemiz gerektiği gerçeğini kabul etmeliyiz. Biz değişmeyi başaramazsak, hayatımıza kim girerse girsin bu sorunlar yaşanmaya devam edecektir.
Bizler genelde kendimizde var olan sorunları görmek istemez, diğer tarafta sorun olduğunu kabul ederiz. Bu şekilde bir inanç yapısına sahip olmak hiçbir zaman yaşadığımız sorunları çözemeyeceğimizi gösterir. Ya hayatımızın sorumluluğunu alır, bizde var olan sorunları kabul ederek çözüm yolları ararız yada gerçeklerden kaçmaya devam ederek, aslında kendimizle yüzleşmekten kaçarız. Hayatımızda değişmesi gereken alışkanlıklarımız, davranışlarımız ya da söylemlerimizi kabul ederek bu sorunlara çözüm yolları bulmak gerek. Ancak bu şekilde sorun yaşadığımız kişilerle hayatımızı kolaylaştırırız.Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlginizi Çekebilir
Alyans Modelleri(2017)

Alyans Modelleri(2017)

5 Haziran 2017
3.009 views
Damat Fincanı… <3

Damat Fincanı… <3

24 Mayıs 2017
5.799 views
Kadın ve Erkek Arasında Var Olan Farklar

Kadın ve Erkek Arasında Var Olan Farklar

5 Ağustos 2016
1.252 views
Cinsel Sapkınlıklar Nelerdir?

Cinsel Sapkınlıklar Nelerdir?

3 Ağustos 2016
1.368 views
Evlenmeyi Düşünen Erkek Davranışları

Evlenmeyi Düşünen Erkek Davranışları

14 Şubat 2016
1.280 views
Erkekler Neden Aldatır ?

Erkekler Neden Aldatır ?

11 Şubat 2016
1.428 views
Bunlar da var!
Karides Tava Tarifi

Karides Tava Tarifi

30 Kasım 2015
1.522 views
Bebek Odası Duvar Kâğıdı Modelleri

Bebek Odası Duvar Kâğıdı Modelleri

15 Temmuz 2015
4.489 views
Cinselliğin Altın Kuralları

Cinselliğin Altın Kuralları

13 Kasım 2015
1.700 views
Gelin El Çiçekleri (2017)

Gelin El Çiçekleri (2017)

22 Haziran 2017
2.037 views
Yazlık Bayan Yeşil Pantolon Modelleri

Yazlık Bayan Yeşil Pantolon Modelleri

27 Haziran 2015
5.213 views
Adil Işık 2015-2016 Bayan Kazak Modelleri

Adil Işık 2015-2016 Bayan Kazak Modelleri

20 Kasım 2015
3.728 views
Hamilelikte alerji ve kaşıntı

Hamilelikte alerji ve kaşıntı

26 Haziran 2015
1.626 views
Uzun Katlı Bayan Saç Modelleri

Uzun Katlı Bayan Saç Modelleri

27 Haziran 2015
5.338 views
Kıvırcık Saç Modelleri

Kıvırcık Saç Modelleri

19 Kasım 2015
5.608 views
Gebelikte Kabızlığa Çözüm Önerileri

Gebelikte Kabızlığa Çözüm Önerileri

26 Haziran 2015
1.327 views