Sarımsak Cinsel Kuvvet Veriyor

Zayıflamanın Yeni Formülü, At Kuyruğu Otu

2015 Şalvar Pantolon Modelleri

Atkins Diyetiyle Sağlıklı Şekilde Kilo Verin

Kucaktan İnmeyen Bebekler

Anne&Çocuk 29 Temmuz 2015
1.342 views


Annelik en zor iştir bu dünyada. Öyle bir iştir ki bu iş hiçbir zaman tatili yoktur. Bu iş yeri gelir sizi günlerce uyutmaz, yeri gelir kendinize vakit ayırmaya fırsat vermez. Ama annelere göre dünyanın en güzel işidir bu iş. Ve hiçbir anne omzundaki bu dev sorumluluklardan asla şikâyet etmez. Dünya’nın size en büyük armağanıdır çocuklar, peki sizce çocuklarımızın ilk yaşlarında onları gerçekten anlayabiliyor muyuz? Onlara iyi bir ebeveyn olabiliyor muyuz? Onların her istediğini yapmak, ağlamasınlar diye saatlerce kucağımızda dolaştırmak sizce gerçekten doğru mu? Ben bu makalede sizlere kucaktan inmeyen çocuklar için birkaç güzel öneriler sunacağım…İlk aylarda her anne çocuğunu her dakika görmek ister her dakika sevmek ister, çocuk istemese bile anne sevgi göstermek ister, peki sizce bu doğru mu? Çocuğunuzun küçük yaştan itibaren her istediğini yapmak iyi bir şey değildir. Her ağladığında kucağınıza almak, uyandığında kucağınıza alıp uyutmaya çalışmak hem size hem bebeğinize büyük zarar verir. Örneğin bebeğiniz ileri ki yaşlarında size bağımlı hale gelir. Sizsiz hiçbir iş yapamaz. Onun hayata kendi başına tutunabilmesi için ilk yaşlardan itibaren eğitilmesi gerekmektedir.
Her bebek geceleri uyanır fakat kendi kendilerine de uyuma yeteneğine sahiptirler. Ama anneler bebekleri her uyandığında onları kucağında uyutmaya çalıştığında bebekler de bunu alışkanlık haline getirip bir daha kendi başlarına uykuya dalamamaktadırlar.
Kucaktan inemeyen bebekler için ben size şunları önereceğim; bebeğiniz her ağladığında kucağınıza almayınız, onları oyalayacak eğitici oyuncakları ona veriniz. Bu oyuncaklar onu hem eğitecek hem de oyalayıp sakinleştirecektir. Eğer siz her ağladığında onu kucağınıza alırsanız(fiziksel bir rahatsızlık dışında) sizsiz hep huzursuz olacaklardır. Biraz olsun onlara siz yanında olmasanız da huzurlu olmalarını sağlayın. Bebeğinizin dikkatini başka yerlere çekin, karyolanın üstüne müzikli oyuncaklar takın, kısacası bebeğinizi sakinleştirmeye çalışın.
Umarım bu tavsiyelerim aradığınız tavsiyelerdir, çok zor bir işiniz var hanımlar, âmâ bu dünyadaki en kıymetli insanlarsınız…Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
Gojiberry  ile zayıflama

Gojiberry ile zayıflama

22 Aralık 2015
1.705 views
Pratik Ağda ve Ağda Bantları.

Pratik Ağda ve Ağda Bantları.

19 Haziran 2017
87 views
Cinsel yolla bulaşan yeni bir hastalık!

Cinsel yolla bulaşan yeni bir hastalık!

17 Kasım 2015
1.072 views
Çiçek Desenli Penye Elbise Modelleri

Çiçek Desenli Penye Elbise Modelleri

13 Şubat 2016
1.404 views
2015 Gelinlik Modelleri

2015 Gelinlik Modelleri

28 Temmuz 2015
9.603 views
Cinsel yolla bulaşan hastalıklar nelerdir

Cinsel yolla bulaşan hastalıklar nelerdir

29 Haziran 2015
1.112 views
Siyah Beyaz Dekorasyon Fikirleri

Siyah Beyaz Dekorasyon Fikirleri

16 Temmuz 2015
2.225 views
2016 İlkbahar-Yaz En Trend Elbiseler

2016 İlkbahar-Yaz En Trend Elbiseler

24 Mart 2016
1.863 views
Küt Kesim Bayan Saç Modelleri

Küt Kesim Bayan Saç Modelleri

24 Temmuz 2015
6.088 views
Bel ağrısı egzersizleri

Bel ağrısı egzersizleri

12 Kasım 2015
1.024 views