Diş Çürümesini Yavaşlatacak Bakteri Bulundu

Adet(Regl) Ağrısına Neler İyi Gelir ?

Ev Yapımı Eti Puf Tarifi

Pancar ve Marul Suyunun Faydaları

Meme Kanserine Erken Teşhis Önemi

Sağlık 25 Şubat 2016
871 views


Dünya ülkelerinde ve ülkemizde en çok rastlanan bir kanser türüdür meme kanseri. Türkiye’de her yıl yapılan tıbbi müdahenin ardından, bir milyondan fazla kadına meme kanseri teşhisi konuluyor. Meme kanseriyle alakalı tüm detaylar bu haberimizde yer alıyor.

Her yıl bir milyondan fazla kadına meme kanseri teşhisi konulması, her 8 kadından birisinin meme kanserine yakalanma riskini taşıdığını gösteriyor. Uzmanlara tarafından son 10 yılda Türkiye’de meme kanseri riski taşıyan kadınların oranı %5 azalmış olsa da, gerekli tedbirlerin alınmasındaki devamlılığın sürmesine dikkat çekti.

meme-kanseri

Meme kanserine karşı alınacak önlemler ;İlk olarak herkesin bireysel olarak kendi doktoru olabileceğini belirten uzmanlar, 18’li yaşlarından itibaren kadınların ayda bir sefer mutlak suretle banyo esnası veya sonrasında her iki memesi için 5 -10 dakika zaman ayırarak kendi muayesini gerçekleştirmesi gerektiğinin altını çizdi.

Günümüzde gelişmiş olan mamografi teknolojisi sayesinde meme kanseri için erken teşhis konulmasına yardımcı olarak %20 ile %70 oranında azalmasına yardımcı oluyor. Meme kanseri kadınlarda akciğer kanserinden dolayı ölümlerden sonra ikinci sırada bulunmaktadır.

mamografi_hayat_kurtariyor_b

Meme kanserinde bir çok kadın kendisi teşhis koyarak eline kitle gelme şikayeti ile uzman doktorlara başvuru yapmaktadır. Meme kanserinde tedavi olarak cerrahi tedavi uygulanması birinci olarak yerini alır. Meme etrafında oluşabilecek tümör tedavisi için kemoterapi yada hormonterapi ile başlanabilir.

 Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlginizi Çekebilir
1 Hafta da 6 Kilo Verin

1 Hafta da 6 Kilo Verin

19 Haziran 2017
47 views
2 Hafta da 9 Kilo Verdiren Diyet.

2 Hafta da 9 Kilo Verdiren Diyet.

26 Mayıs 2017
147 views
Geleneksel Türk Kahvesi ve Sunumu…

Geleneksel Türk Kahvesi ve Sunumu…

23 Mayıs 2017
105 views
Süt Tozu ile Cilt Maskesi

Süt Tozu ile Cilt Maskesi

22 Mayıs 2017
59 views
Kil Maskesi

Kil Maskesi

29 Mart 2017
224 views