Adil Işık 2015-2016 Bayan Kazak Modelleri

Muz Yardımı ile AIDS Hastalığı Tedavisi

Bayan abiye elbise modelleri

Kaşıntı Neden Olur?

Moraliniz Bozukken Sakın Uyumayın!

Sağlık 27 Temmuz 2016
567 views


Moraliniz Bozukken Sakın Uyumayın!

Özellikle moral bozukluğu olması halinde uyumak beyin dinlendikten sonra kötü gelen her şeyin daha da belirgin hale gelmesine ve daha da mutsuz etmeye neden olmaktadır. Beyin vücutta bulunan tüm sinir ağlarıyla sürekli irtibat halinde olan ve milyonlarca sinir hücresi taşıyan esnek ve her an dönüşüm yapabilen muhteşem bir organdır. Genel olarak beyin yapısı üç bölümde yer alır. Üst beyin, limbik sistem ve sürüngen beyin. Üst beyin alt beynimizin bir hikayesi olarak yer alır. Üst beyinde duygular olmaz, sadece mantık ve rasyonalite ortaya çıkar. Sürekli olarak kanıt bekleyen bölümdür. Memelilerde % 98’inde bulunan limbik sistem de dış dünyadan iç dünyaya kadar transfer edilen tüm bilgiler duygusal düzeyde ifadeler alır. Duygularımızın merkezi olan limbik sistemdir. Sürüngen beyin de organizmayı hayatta tutmak için ilgilenen bölümdür.

Olumlu olarak deneyimler yaşandığında nöronlar arasında bulunan ve daha fazla güç bağları kurmaya yarayan  beyin; olumlu uygulamalar ile deneyimi artırır ve endorfin salgılamaya başlar. Böylece daha fazla dingin, mutlu, rahat ve kendimizi iyi hissederiz.

Olumsuz uygulamalar ise deneyimi ile beyin organizmanın bütün eserlerini korumak adına ve hayatta tutmak için kortizol salınımını artırmaya başlar ve bu nedenle sempatik sinir sistemi aktif hale geçerek beynin kortkes alanında bulunan işlevselliği azaltmaya başlar. Kişinin konsantrasyon düşmesini deneyimler. Geçmiş deneyimleme hatırlamakta güçlük çekilir. İçgüdüsel olarak davranma ortaya çıkar. Gergin, huzursuz, bir ruh hali içerisinde otomatik olarak eylemlerde bulunmaya başlarız.Beyin vücudun kontrol edilmesine yönetilmesini ve organizmanın çevreye uyum sağlamasına yardımcı olur. Yaşamımız içerisinde bilinç sadece yüzde üç oranında etkili olurken yüzde 97 bilinçaltı mekanizması tarafından yönetilir. Bu nedenle sürekli odaklanan duygular sürekli olarak tekrar etmeye başlar. Üzüntü yaşıyorsanız artık daha fazla üzüntü yaşamayı deneyimlemeye başlarsınız. Dış dünya ile algılayan kalp; beyin gibi sürekli dönüşüm gerçekleştirecek sinir hücrelerine sahiptir. Kalbin oluşturmuş olduğu hormonlar; duygusal hafıza, hisleri algılama, çevre algılama, mekan durumu, problem çözme gibi önemli ölçüde rol oynamaktadır.

Uzmanlar;  limbik sistemi dönüştürmek için duyguların ifade bulunmasını ve sürüngen beyine dönüştürmek için hareket etmesi gerektiğini söylüyorlar. Dönüşümde ilk adım ‘’kendinizle sevişmeyi öğrenmekten’’ geçiyor diyen uzmanlar; ayrıca gün içinde kendi kendinize konuşmamız gerektiğini belirtiyorlar. Düşünceler, duygular, eylemler kendiniz için aynı hizada mı? Hangi eylemler gerçekten size ait? Sessizlik alanları oluşturarak gün içerisinde beş dakika tek başınalık deneyimleri yaşamanızı öneriyorlar. Sadece nefesi gözlemleyerek bedendeki değişiklikleri takip etmenizi salık veriyorlar.Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlginizi Çekebilir
1 Hafta da 6 Kilo Verin

1 Hafta da 6 Kilo Verin

19 Haziran 2017
47 views
2 Hafta da 9 Kilo Verdiren Diyet.

2 Hafta da 9 Kilo Verdiren Diyet.

26 Mayıs 2017
147 views
Geleneksel Türk Kahvesi ve Sunumu…

Geleneksel Türk Kahvesi ve Sunumu…

23 Mayıs 2017
105 views
Süt Tozu ile Cilt Maskesi

Süt Tozu ile Cilt Maskesi

22 Mayıs 2017
59 views
Kil Maskesi

Kil Maskesi

29 Mart 2017
224 views
Bunlar da var!
Kadın ve Erkek Arasında Var Olan Farklar

Kadın ve Erkek Arasında Var Olan Farklar

5 Ağustos 2016
656 views
Kıvırcık Saç Bakımı

Kıvırcık Saç Bakımı

20 Nisan 2016
1.258 views
Topçata Çorbası Tarifi

Topçata Çorbası Tarifi

24 Aralık 2015
1.207 views
Straplez Gelinlik Modelleri

Straplez Gelinlik Modelleri

5 Temmuz 2015
4.447 views
Topuklu Ayakkabı Giyme Sanatı

Topuklu Ayakkabı Giyme Sanatı

13 Kasım 2015
2.042 views
Pancar ve Marul Suyunun Faydaları

Pancar ve Marul Suyunun Faydaları

2 Mart 2016
632 views
Moleküler Diyet ile Kilo Nasıl Verilir ?

Moleküler Diyet ile Kilo Nasıl Verilir ?

12 Nisan 2016
1.679 views
Bu Çaya Dikkat !

Bu Çaya Dikkat !

4 Mart 2016
650 views