Ülser Hastalığını Dert Etmeyin

Hindi Şeklinde Bardak Altlığı Modeli

Kapalı Gelinlik Modelleri

2016 Yeni Nesil Fantazi İç Giyim

Normal Doğum Vajinada Genişlemeye Yol Açar Mı?

Anne&Çocuk 29 Temmuz 2015
1.611 views


Gebe kadınların doğum süreci yaklaştıkça korkularının yanı sıra merakları da aynı oranda artar. Korkuları özellikle bebeklerini sağlıklı bir şekilde kucaklarına alıp alamayacakları üzerinde yoğunlaşırken, merakları her konuda olabilir.

Özellikle de normal doğum yapacak olan kadınların birçok endişesi vardır. Bunlardan birisi de normal doğumun vajinada genişlemeye yol açıp açmayacağıdır. Uzmanların açıklamalarına göre sezaryen doğumda bile vajina içerisinde bir miktar genişleme yaşanmaktadır çünkü bebek doğum kanalına yani vajina içerisine tamamen yerleşmeden doğum başlatılamaz. Bu da doğal olarak vajina kaslarının açılması anlamına gelmektedir.Normal doğumda ise vajina içerisinden geçerken yırtılmalara sebebiyet veren bebek, anne rahminin bir miktar daha fazla genişlemesine neden olacaktır. Ama bu sanıldığı kadar vahim bir durum değildir çünkü rahim zaman içerisinde kendisini toplayarak eski haline dönebilme özelliğine sahiptir. Yine uzmanların açıklamalarına göre vajina genişliğinin eski halini almama olasılığı 4. ve daha sonraki doğumlarda söz konusu olabilir ve bu da rahim daraltma operasyonu ile düzeltilebilen bir sorundur. Yani kısacası anne adayının bu konuda endişelenmesi için hiçbir sebep yoktur.
Normal doğum yapan bir anne doğum sürecinde yaşadığı sancıların ve çalışmaya başlayan prolaktin hormonun etkisi ile daha çabuk emzirmeye başlayacaktır çünkü prolaktin hormonu süt bezlerini tetikleyecektir. Ayrıca normal doğum demek bebeği ile annesi arasındaki bağın çok daha güçlü olması demektir. Doğum sancısı ekerken gereğinden fazla ve yanlış ıkınmak vajinanın daha çok yırtılması ve sarkması anlamına geleceği için anne adayı doğumdan önce bu konu hakkında bilinçlendirilmelidir.Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
Gelinlik

Gelinlik

3 Ağustos 2015
7.361 views
Kürdan Kullananlar Dikkat !

Kürdan Kullananlar Dikkat !

9 Nisan 2016
972 views
Straplez Gelinlik Modelleri

Straplez Gelinlik Modelleri

5 Temmuz 2015
4.453 views
2015 Bikini Modelleri

2015 Bikini Modelleri

28 Temmuz 2015
4.372 views
Yeni Bahar Faydaları

Yeni Bahar Faydaları

3 Eylül 2015
2.050 views
En Çabuk Kilo Verdiren Diyet Listesi

En Çabuk Kilo Verdiren Diyet Listesi

8 Temmuz 2015
38.050 views
Kıymalı Yumurtalı Pide Tarifi

Kıymalı Yumurtalı Pide Tarifi

20 Mart 2016
850 views